×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Melisal forte - Melissae folium, Crataegi inflorescentia, Archangelicae radix - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Melisal forte stosuje się tradycyjnie w stanach napięcia nerwowego.  

Dawkowanie

Doustnie. Ze względu na brak dobrze kontrolowanych badań klinicznych preparatu u dzieci, syrop przeznaczony jest dla dorosłych i dla dzieci powyżej 12 lat. Dzieciom młodszym syrop można podawać tylko po konsultacji z lekarzem pediatrą. Dzieci od 12 lat i dorośli: 2 do 3 razy na dobę po 1 łyżce stołowej (15 ml).

 

Furanokumaryny zawarte w preparacie uwrażliwiają skórę na światło. Podczas stosowania leku należy bezwzględnie unikać ekspozycji na promieniowanie UV (np. promieniowanie słoneczne).

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

 

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Jedna łyżka stołowa syropu zawiera około 12,0 g sacharozy, należy to wziąć pod uwagę u pacjentów z cukrzycą. Pacjenci u których stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów, przed przyjęciem leku powinni skontaktować się z lekarzem.

 

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie wykonano kontrolowanych badań klinicznych u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią.
Przed użyciem preparatu należy skonsultować się z lekarzem.

Skutki uboczne

Dotychczas nie stwierdzono. Lek zawiera małe ilości etanolu (mniej niż 100 mg na dawkę). Przyjmowany zgodnie z zaleconym dawkowaniem nie powoduje upośledzenia sprawności psychofizycznej, zdolności prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.