Lekopedia

Encyklopedia leków dostarczy Ci wyczerpujących informacji o działaniu, składnikach, zastosowaniu i dawkowaniu lekarstw i suplementów diety. By znaleźć interesujący Cię preparat, skorzystaj z wyszukiwarki leków lub wybierz specjalność z listy poniżej. W wyszukiwarce możesz również wyszukać substancje czynne leków.

Alfabetycznie

1 2 4 5 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Ż

Ulotka wyrobu medycznego - działanie, zastosowanie

Euflexxa - zastosowanie i działanie

Podstawowe informacje
Skład kwas hialuronowy
Postać iniekcje
Kategoria Wyroby medyczne
Specjalności Ortopedia i traumatologia narządu ruchu
Działanie poprawia właściwości smarujące płynu maziowego
PREPARATY PODOBNE
Synocrom 1%, iniekcje, 2 ml, dostawowe, 1 ampułko - strzykawka
Flexus Fluid, 25 mg/2,5 ml, roztwór do wstrzykiwań dostawowych, 1 ampułko-strzykawka

Promocja

Flexus Fluid, 25 mg/2,5 ml,

114.49 zł 126.14 zł
OST, roztwór wiskoelastyczny, 20 mg / 2 ml, 1 ampułko - strzykawka
Suplasyn, iniekcje dostawowe, 20 mg / 2 ml, 1 strzykawka
GO-ON, 25 mg / 2,5 ml, iniekcje, 1 ampułko-strzykawka
Opis rozszerzony wyrobu medycznego

Wskazania:

W celu poprawy ruchomości i elastyczności stawów, bóle stawów w przebiegu choroby zwyrodnieniowej stawów.

Dawkowanie:

Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Aplikację preparatu przeprowadza lekarz.

Możliwe skutki uboczne:

Ból, opuchlizna w miejscu wstrzyknięcia, sporadycznie: infekcje.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu lub jesteś uczulony na kwas hialuronowy.   Gdy cierpisz na zapalenie kaletki maziowej, odczyny zapalne w obrębie stawów, uszkodzenie bądź podrażnienie skóry w miejscu wstrzyknięcia.

Preparaty podobne:

Synocrom 1%, iniekcje, 2 ml, dostawowe, 1 ampułko - strzykawka Flexus Fluid, 25 mg/2,5 ml, roztwór do wstrzykiwań dostawowych, 1 ampułko-strzykawka OST, roztwór wiskoelastyczny, 20 mg / 2 ml, 1 ampułko - strzykawka Suplasyn, iniekcje dostawowe, 20 mg / 2 ml, 1 strzykawka GO-ON, 25 mg / 2,5 ml, iniekcje, 1 ampułko-strzykawka

Poradź się
specjalisty

Na Wasze pytania odpowiadają farmaceuci i lekarze Dbam o Zdrowie

Zaloguj się

Nie masz konta?

Zarejestruj się

Stawy, co zrobić żeby nie zardzewiały?

Ewa Opiela

2014-06-02

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.