Lecrolyn - Natrii cromoglicas - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład kromoglikan disodowy
Postać krople do oczu
Kategoria Narządy wzroku i słuchu
Specjalności Alergologia
Okulistyka
Działanie przeciwalergiczne

Wskazania:

Zapobiegawczo w alergicznych chorobach oczu, alergicznym zapaleniu spojówek, w alergicznym zapaleniu rogówki.

Dawkowanie:

Miejscowo, do worka spojówkowego. 4 razy dziennie po 1-2 krople.   Uwaga! Jeżeli nosisz soczewki kontaktowe należy je wyjąć przed zakropleniem oczu. Soczewki można ponownie założyć 15 minut od zakroplenia leku.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Niekiedy podrażnienie błon śluzowych oka, ponadto możliwe przemijające odczucie kłucia.   Po zastosowaniu leku mogą wystąpić przejściowe zaburzenia widzenia. Mogą one wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu. Nie wolno prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn tak długo, jak występują takie objawy.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu.   Gdy przyjmujesz inne leki okulistyczne.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w pierwszym trymestrze ciąży oraz w okresie karmienia piersią.