Laxantol - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Zaparcia, zwłaszcza nawykowe. Wzdęcia.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli: 1/2-1 łyżeczki w 1/4 szklanki wody raz dziennie, przed snem. Kurację należy rozpoczynać od mniejszych dawek. Nie stosować dłużej niż 7-10 dni. Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat.

Możliwe skutki uboczne:

Dolegliwości żołądkowo-jelitowe. Długotrwałe stosowanie może spowodować osłabienie perystaltyki jelit.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, cierpisz na niedrożność jelit, schorzenia zapalne jelit, wrzodziające zapalenie okrężnicy, zapalenie wyrostka robaczkowego, bóle brzucha o nieustalonych przyczynach. Gdy przyjmujesz leki zapierające, glikozydy nasercowe, preparaty przeciwarytmiczne, leki moczopędne, steroidy kory nadnerczy, preparaty zawierające dziurawiec.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy  karmisz piersią. Preparatu nie należy stsować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.