×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Propolisol - Propolis extractum - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Propolisol może być stosowany w stanach zapalnych skóry, skaleczeniach, oparzeniach I stopnia, odmrożeniach i odleżynach (aerozol, płyn). W stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej, gardła i krtani (płyn).

Dawkowanie

Aerozol. Stosować miejscowo na skórę, rozpylać 2-4 razy dziennie.

Płyn. Stosować miejscowo na skórę bez rozcieńczania oraz do płukania i pędzlowania jamy ustnej i gardła po rozcieńczeniu w chłodnej, przegotowanej wodzie. W zależności od potrzeb stosować 2-4 razy dziennie.

Nie poleca się stosowania u osób nadwrażliwych, skłonnych do odczynów alergicznych na różnego typu substancje uczulające oraz u dzieci poniżej 6 roku życia.

Nie stosować na otwarte rany.

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Skutki uboczne

Lek zawiera etanol. Częste stosowanie zewnętrzne bez rozcieńczenia powoduje podrażnienie i suchość skóry oraz podrażnienie błon śluzowych jamy ustnej, gardła. Ponadto mogą wystąpić wysypka, pokrzywka, zaczerwienienie, swędzenie skóry.