Immunostim - Eleutherococcus senticosus - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład wyciąg płynny z korzenia eleuterokoka
Postać krople doustne
Kategoria Przewód pokarmowy i metabolizm
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie immunostymulujące

Wskazania:

Stany zmęczenia i osłabienia, zaburzenia koncentracji, osłabiona odporność organizmu, okres rekonwalescencji. Wspomagająco w profilaktyce miażdżycy.

Dawkowanie:

Doustnie. 1 łyżeczka dziennie. Preparat rozcieńczyć w niewielkiej ilości wody. Nie stosować dłużej niż 3 tygodnie, po 2-3 tygodniach przerwy terapię można wznowić.

Możliwe skutki uboczne:

Bezsenność, reakcje nadwrażliwości, przyspieszenie akcji serca, ból głowy, skoki ciśnienia tętniczego.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadciśnienie tętnicze, przechodzisz menopauzę. Gdy przyjmujesz leki przeciwdepresyjne, hormonalne, nasercowe, przeciwzakrzepowe i obniżające poziom cukru we krwi. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy  karmisz piersią. Preparat jest przeciwwskazany w ciąży i okresie karmienia piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.