Ginkgomax - Ginkgo biloba - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład wyciąg z liści miłorzębu japońskiego
Postać tabletki powlekane
Kategoria Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie poprawia krążenie obwodowe
poprawia krążenie mózgowe

Wskazania:

Zaburzenia krążenia mózgowego (ból i zawroty głowy, szum w uszach i osłabienie słuchu, osłabienie pamięci i koncentracji) i obwodowego (uczucie zimna i mrowienia w kończynach).

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli: 1 tabletkę 2-3 razy dziennie.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenia żołądkowo-jelitowe, bó głowy, alergiczne reakcje skórne.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na ktróyklowiek ze składników preparatu.   Gdy przyjmujesz leki zmniejszające krzepliwość krwi.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią bez konsultacji z lekarzem.