Ginkgocard - Crataegus sp., Ginkgo biloba - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Zaburzenia krążenia obwodowego (uczucie zimna w kończynach, ból i sztywność mięśni podczas chodzenia), "serce starcze" nie wymagające leczenia naparstnicą. Pomocniczo w stanach łatwego męczenia się oraz w początkowym okresie upośledzonej wydolności mięśnia sercowego.

Dawkowanie:

Doustnie, 3 razy dziennie po 2,5 ml preparatu w niewielkiej ilości płynu, korzystnie soku owocowego. Zaleca się stosowanie preparatu przez co najmniej 4 tygodnie. Ostrożnie stosować u dzieci do 7 roku życia.  

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenia trawienia, ból głowy, wysypka.

Poinformuj lekarza:

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy  karmisz piersią. Ostrożnie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.