Geriacaps - Allium sativum, Ginkgo biloba - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład suchy wyciąg z miłorzębu japońskiego
czosnek suszony
Postać kapsułki
Kategoria Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie poprawia przepływ krwi

Wskazania:

Zaburzenia krążenia mózgowego (szumy uszne, osłabienie pamięci i koncentracji). Wspomagająco w zaburzeniach obwodowego krążenia krwi (u osób starszych objawiającym się mrowieniem w rękach).

Dawkowanie:

Doustnie. 1-2 kapsułki 3 razy dziennie, w trakcie posiłku, popić wodą. W celu osiągnięcia efektu terapeutycznego zaleca się przyjmowanie preparatu Geriacaps przez okres 12 tygodni. Uwaga! Zaleca się zachowanie ostrożności w stosowaniu preparatu Geriacaps po operacjach chirurgicznych ze względu na ryzyko wystąpienia krwawień. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Duże dawki preparatu mogą powodować dolegliwości ze strony układu pokarmowego, bóle głowy oraz reakcje skórne. Podczas przyjmowania preparatu może pojawić się charakterystyczny zapach z ust i zapach potu.

Poinformuj lekarza:

Gdy przyjmujesz niesteroidowe leki przeciwzapalne, leki przeciwzakrzepowe. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciąży i okresie karmienia piersią nie zaleca się stosowania preparatu bez konsultacji lekarskiej.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.