Geriacaps - Allium sativum, Ginkgo biloba - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład suchy wyciąg z miłorzębu japońskiego
czosnek suszony
Postać kapsułki
Kategoria Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie poprawia przepływ krwi

Wskazania:

Zaburzenia krążenia mózgowego (szumy uszne, osłabienie pamięci i koncentracji). Wspomagająco w zaburzeniach obwodowego krążenia krwi (u osób starszych objawiającym się mrowieniem w rękach).

Dawkowanie:

Doustnie. 1-2 kapsułki 3 razy dziennie, w trakcie posiłku, popić wodą. W celu osiągnięcia efektu terapeutycznego zaleca się przyjmowanie preparatu Geriacaps przez okres 12 tygodni. Uwaga! Zaleca się zachowanie ostrożności w stosowaniu preparatu Geriacaps po operacjach chirurgicznych ze względu na ryzyko wystąpienia krwawień. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Duże dawki preparatu mogą powodować dolegliwości ze strony układu pokarmowego, bóle głowy oraz reakcje skórne. Podczas przyjmowania preparatu może pojawić się charakterystyczny zapach z ust i zapach potu.

Poinformuj lekarza:

Gdy przyjmujesz niesteroidowe leki przeciwzapalne, leki przeciwzakrzepowe. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciąży i okresie karmienia piersią nie zaleca się stosowania preparatu bez konsultacji lekarskiej.