×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Geriacaps - Allium sativum, Ginkgo biloba - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład suchy wyciąg z miłorzębu japońskiego
czosnek suszony
Postać kapsułki
Kategoria Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie poprawia przepływ krwi

Wskazania do stosowania

Zaburzenia krążenia mózgowego (szumy uszne, osłabienie pamięci i koncentracji). Wspomagająco w zaburzeniach obwodowego krążenia krwi (u osób starszych objawiającym się mrowieniem w rękach).

Dawkowanie

Doustnie. 1-2 kapsułki 3 razy dziennie, w trakcie posiłku, popić wodą. W celu osiągnięcia efektu terapeutycznego zaleca się przyjmowanie preparatu Geriacaps przez okres 12 tygodni.

Uwaga! Zaleca się zachowanie ostrożności w stosowaniu preparatu Geriacaps po operacjach chirurgicznych ze względu na ryzyko wystąpienia krwawień.

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Gdy przyjmujesz niesteroidowe leki przeciwzapalne, leki przeciwzakrzepowe.

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciąży i okresie karmienia piersią nie zaleca się stosowania preparatu bez konsultacji lekarskiej.

Skutki uboczne

Duże dawki preparatu mogą powodować dolegliwości ze strony układu pokarmowego, bóle głowy oraz reakcje skórne. Podczas przyjmowania preparatu może pojawić się charakterystyczny zapach z ust i zapach potu.