Gastromal - Aluminii hydroxidum, Magnesii hydroxidum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład wodorotlenek glinu
wodorotlenek magnezu
Postać zawiesina doustna
Kategoria Przewód pokarmowy i metabolizm
Specjalności Gastroenterologia
Medycyna rodzinna
Działanie zobojętniające
osłaniające

Wskazania:

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, nadkwaśność, zapalenie błony śluzowej żołądka.

Dawkowanie:

Doustnie.  Przyjmować po 1 łyżce (dorośli) lub po 1 łyżeczce (dzieci) 1 godzinę po każdym posiłku i przed snem. Preparat jest słodzony sorbitolem i może być stosowany przez chorych na cukrzycę.

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Przy zaburzeniach czynności nerek może wystąpić kumulacja magnezu w organizmie i związane z nią zaburzenia czynności układu nerwowego.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, zaburzenia funkcji nerek. Gdy przyjmujesz inne leki. Lek może zaburzać wchłanianie innych leków (np. glikozydy, tetracykliny, atropina, preparaty żelaza), dlatego ich przyjmowanie zaleca się na godzinę przed lub po przyjęciu preparatu. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciąży i okresie karmienia piersią stosować po konsultacji z lekarzem.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.