Gamma Anty D - Immunoglobulinum humanum anty RhD - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład koncentrat ludzkiej gamma-globuliny anty D
Postać roztwór do wstrzykiwań domięśniowych
Kategoria Stosowane w zakażeniach (przeciwinfekcyjne)
Specjalności Immunologia kliniczna
Działanie immunosupresyjne

Wskazania:

 Po porodzie gdy matka ma Rh minus (D-), nieobecne są przeciwciała anty-Rh w surowicy matki, dziecko Rh plus (D+), bezpośredni test antyglobulinowy Coombsa u dziecka jest ujemny. Po poronieniu gdy kobieta ma Rh minus (D-), nieobecne są przeciwciała anty Rh w surowicy.

Dawkowanie:

Domięśniowo.

Możliwe skutki uboczne:

Odczyny alergiczne - pokrzywka, rumień w miejscu podania, w bardzo rzadkich przypadkach uogólnione reakcje alergiczne. Bolesność w trakcie podawania i do kilku/kilkunastu godzin od podania. Krótkotrwały wzrost ciepłoty ciała.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na ludzkie białka.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.