Fortestomachicae - Preparat złożony - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Niestrawność i brak łaknienia. Wspomagająco w stanach skurczowych żołądka i dwunastnicy.

Dawkowanie:

Doustnie: w niestrawności: 1/2 łyżeczki preparatu w 1/4 szklanki wody lub na cukier 30 minut przed jedzeniem; w przypadku braku łaknienia: 3-4 razy dziennie; w stanach skurczowych żołądka i dwunastnicy: doraźnie. Nie podawać dzieciom poniżej 7 roku życia.

Możliwe skutki uboczne:

Po zastosowaniu preparatu nie zaleca się prowadzenia pojazdów mechanicznych, ponieważ pozostałości alkoholu mogą być wykryte w powietrzu wydychanym.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, cierpisz na nakwaśność, chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży albo karmisz piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.