Propolis Tinctura (krople) - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład ekstrakt z propolisu
Postać krople
Kategoria Suplementy diety
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie uzupełnia dietę w składniki wspomagające odporność

Wskazania:

Uzupełnienie diety w ekstrakt z propolisu.

Dawkowanie:

Doustnie. 1/2 łyżeczki preparatu (20 - 30 kropli) rozpuścić w niewielkiej ilości wody (1/4 szklanki). Roztwór można posłodzić cukrem lub miodem. Przyjmować, w zależności od potrzeby, zazwyczaj trzy razy dziennie. Czas stosowania do trzech miesięcy. Po dwutygodniowej przerwie można wznowić przyjmowanie preparatu. Kobiety w ciąży mogą przyjmować preparat po konsultacji z lekarzem. Nie należy przekraczać zalecanej porcji dziennej. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Możliwe skutki uboczne:

Preparat zawiera alkohol. Może osłabiać zdolność kierowania pojazdami mechanicznymi i obsługę maszyn będących w ruchu. Może wystąpić uczulenie na składniki preparatu.

Poinformuj lekarza:

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.