Herbabiloba - Ginkgo biloba - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład wyciąg z liści miłorzębu japońskiego
Postać kapsułki
Kategoria Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie usprawnia pamięć i koncentrację

Wskazania:

Pomocniczo w zaburzeniach krążenia mózgowego i związanych z tym objawach (szum w uszach, zaburzenia koncentracji, osłabienie pamięci, ból i zawroty głowy), zaburzeniach krążenia obwodowego.

Dawkowanie:

Doustnie. Zwykle 1 kapsułka 3-4 razy dziennie po jedzeniu. U osób w podeszłym wieku zaleca się stosowanie preparatu przez co najmniej 3 miesiące.

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko miejscowe skórne reakcje nadwrażliwości, bóle głowy, zaburzenia żołądkowo-jelitowe.

Poinformuj lekarza:

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.