×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Helical - Hedera helix - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład wyciąg suchy z liści bluszczu
Postać syrop
Kategoria Układ oddechowy
Specjalności Medycyna rodzinna
Otolaryngologia
Działanie wykrztuśne

Wskazania do stosowania

Wspomagająco w infekcjach górnych dróg oddechowych o charakterze przewlekłym i ostrym oraz w leczeniu objawowym przewlekłych stanów zapalnych oskrzeli, którym towarzyszy utrudnione odkrztuszanie zalegającej wydzieliny. Nawykowy nieżyt błon śluzowych (suchy kaszel). Syrop może być stosowany przez diabetyków.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 2,5 ml 4 razy dziennie. Dzieci od 5 roku życia: 2,5 ml 3 razy dziennie. Leczenie należy prowadzić przez minimum 7 dni oraz podawać preparat przez 2-3 dni po ustąpieniu objawów. Nie stosować u osób z czynną chorobą żołądka.

Poinformuj lekarza

Gdy masz czynną chorobę wrzodową żołądka.

Gdy przyjmujesz leki przeciwkaszlowe.

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią . Ze względu na brak badań klinicznych preparat można stosować w ciąży i okresie karmienia piersią jedynie w przypadku, gdy lekarz oceni, że spodziewane korzyści dla matki przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu lub karmionego dziecka.

Skutki uboczne

U osób z nadwrażliwością na sorbitol może wystąpić działanie przeczyszczające. Saponiny mogą powodować podrażnienie błony śluzowej żołądka i jelit.