Effervit Calcium - Acidum ascorbicum, Calcii lactogluconas - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Profilaktyka i leczenie stanów niedoboru wapnia i witaminy C w organizmie. Wspomagająco w alergii, stanach zapalnych i wysiękowych.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i młodzież do 4 saszetek na dobę w 2-3 dawkach (po uprzednim rozpuszczeniu zawartości saszetki w 1/2 szklanki wody). Dzieci od 4 roku życia zgodnie z zaleceniem lekarza.

Możliwe skutki uboczne:

Niekiedy zaburzenia żołądkowo-jelitowe (zgaga, wzdęcia, zaparcie lub biegunka).

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, choroby nerek, zaburzenia gospodarki wapniowej w organizmie. Gdy przyjmujesz glikozydy nasercowe, tetracykliny, fluorochinolony, glikokortykosteroidy, witaminę D, tiazydowe leki moczopędne. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.