Brodacid - Acidum lacticum, Acidum salicylicum, Dimethylis sulfoxidum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład kwas salicylowy
kwas mlekowy
dimetylosulfotlenek
Postać płyn do stosowania na skórę
Kategoria Dermatologia
Specjalności Dermatologia i wenerologia
Działanie złuszczające
zmiękczające
Zamów w doz.pl Brodacid płyn, do leczenia brodawek, 8 g

Wskazania:

Brodawki zwykłe, okołopaznokciowe, mozaikowe, brodawki stóp.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Stosować 2 raz dziennie, rano i wieczorem. Posmarować czystą i suchą powierzchni brodawki, zwracając uwagę , aby płyn nie dostał się na zdrową skórę. Po każdorazowym użyciu dobrze zamknąć flakonik.   Uwaga! Preparatu nie należy stosować do leczenia brodawek płaskich i zmian zlokalizowanych w okolicy oczu, na błonach śluzowych oraz na twarzy. Nie stosować na znamiona owłosione. Nie stosować na znamiona, na zainfekowaną lub zmienioną zapalnie skórę.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

W przypadku nieprawidłowego stosowania leku, w obrębie skóry otaczającej mogą wystąpić: pieczenie i nadżerki, pozostawiające przemijające przebarwienia.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na kwas salicylowy.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Preparat nie powinien być stosowany w ciąży i okresie karmienia piersią.