Bimanol - Deanoli acedobencum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład deanol
Postać tabletki
Kategoria Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalności Psychiatria
Neurologia
Działanie poprawia sprawność psychofizyczną
poprawia koncentrację
przeciwdepresyjne

Wskazania:

Przewlekłe stany zaburzeń emocjonalnych, nerwice depresyjne, niektóre postacie schizofrenii, encefalopatia miażdżycowa, nietrzymanie stolca u dorosłych i dzieci, przewlekłe stany zmęczenia, moczenie nocne, u dzieci w leczeniu trudności w koncentracji uwagi i uczenia się.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Podczas leczenia nie należy spożywać alkoholu.

Możliwe skutki uboczne:

Przemijająca nadmierna pobudliwość, bóle głowy, zaparcia, bóle mięśni, świąd, rumień, spadek ciśnienia tętniczego.

Poinformuj lekarza:

Gdy chorujesz na padaczkę. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Ze względu na brak odpowiednich badań nie zaleca się stosowania u kobiet w ciąży lub podczas karmienia piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.