Bilberin - Myrtilli fructus extractum siccum, Betacarotenum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład beta karoten
wyciąg z owoców borówki czernicy
Postać kapsułki
Kategoria Narządy wzroku i słuchu
Specjalności Okulistyka
Działanie przeciwutleniające
poprawia mikrokrążenie

Wskazania:

Wspomagająco w leczeniu zaburzeń krążenia siatkówkowego i naczyniówkowego.

Dawkowanie:

Doustnie. 2-4 kapsułki dziennie przez 15-20 dni, popijając wodą. Lek zaleca się przyjmować na czczo. Zaleca się przyjmowanie preparatu na czczo ze względu na lepszą dostępność substancji czynnych.

Poinformuj lekarza:

Gdy przyjmujesz inne preparaty zawierające beta-karoten lub witaminę A, gdy cierpisz na ciężkie zaburzenia czynności wątroby lub nerek. Jeśli  jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy  karmisz piersią. Nie stosować w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.