Passispasmol - Crataegus sp., Humulus lupulus, Passiflora incarnata, Valeriana officinalis - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Pomocniczo w zaburzeniach nerwicowych z uczuciem niepokoju, w biegunkach, w trudnościach w zasypianiu, w zaburzeniach nerwicowych związanych z okresem pokwitania i przekwitania.

Dawkowanie:

Doustnie. W zaburzeniach nerwicowych: przyjmować 3 razy dziennie po 20-30 kropli. W zaburzeniach zasypiania: 40 kropli. Nie należy podawać dzieciom do ukończenia 6 roku życia.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Większe niż zalecane dawki preparatu upośledzają prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, uzależniony od alkoholu (preparat zawiera etanol).   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.