×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Revalid - Preparat złożony - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Wspomagająco w leczeniu stanów niedoboru aminokwasów siarkowych i witamin oraz związanych z nimi chorób włosów i paznokci.

Dawkowanie

Doustnie. 1 kapsułka 3 razy na dobę przed lub podczas posiłku, z dostateczną ilością płynów, przez 3 miesiące. W razie konieczności można w pierwszym miesiącu kuracji zwiększyć dawkę do 2 kapsułek 3 razy na dobę, a następnie podawać 1 kapsułkę 3 razy na dobę. Nie należy stosować preparatu u niemowląt i małych dzieci.

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Gdy mazsz nadwrażliwość na składniki preparatu.

Gdy przyjmujesz jednocześnie sulfonamidy (preparat może osłabiać ich skuteczność).

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Brak wystarczających danych dotyczących stosowania preparatu w ciąży i okresie karmienia piersią. Nie należy go wówczas stosować.

Skutki uboczne

Preparat w dawce 6 kapsułek na dobę może powodować biegunkę o nieznacznym nasileniu (wskazane zmniejszenie dawki dobowej do 3 kapsułek).

Preparat stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.