Cefamadar - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład Madar D4
Postać tabletki
krople
Kategoria Homeopatyczne
Specjalności Homeopatia
Działanie wspomaga terapię odchudzającą

Wskazania:

Lek jest stosowany zgodnie z zasadami homeopatii, między innymi w nadwadze. Przed zastosowaniem należy wykluczyć fakt, że otyłość nie jest spowodowana jakąś chorobą.

Dawkowanie:

Doustnie. Jeśli inaczej nie zalecono stosuje się 1 tabletkę 1-3 razy dziennie lub 5-10 kropli 1-3 razy dziennie. U dzieci do 6 roku życia stosuje się połowę tej dawki, u dzieci od 6 do 12 lat stosuje się 2/3 dawki. Leku nie należy stosować u dzieci poniżej 1 roku życia. Czas terapii uzależniony jest od efektów. Czas terapii uzależniony jest od efektów. Nie należy stosować bez konsultacji lekarskiej dłużej niż 6 miesięcy i odchudzać się poniżej przyjętych norm (Body Mass Index).

Możliwe skutki uboczne:

Lek nie wpływa na zdolność kierowania pojazdami mechanicznymi, obsługę maszyn i sprawność psychofizyczną.

Poinformuj lekarza:

Gdy jesteś nadwrażliwy na składniki preparatu. Gdy przyjmujesz inne leki. Efekt leku homeopatycznego może być zniesiony przez różne leki lub substancje przez Ciebie przyjmowane. Jeśli przyjmujesz inne leki powinieneś skontaktować się z lekarzem. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Ze względu na brak badań klinicznych odnośnie stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem leku należy zasięgnąć porady lekarza.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.