Activbon - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Suplement diety. Jako uzupełnienie codziennej diety szczególnie w okresie wzmożonej aktywności umysłowej, a także dla kierowców, osób uprawiających sport lub pracujących w nocy.

Dawkowanie:

Doustnie. Spożywać 1 do 2 kapsułek doraźnie. Nie zaleca się stosowania preparatu u dzieci.    Preparat jest uzupełnieniem diety i nie może zastąpić leków, które przepisał lekarz!   Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.   Przed zastosowaniem suplementu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.  

Możliwe skutki uboczne:

Ze względu na zawartość kofeiny (zawartość kofeiny w jednej kapsułce wynosi 45 mg co odpowiada 1/2 filiżanki kawy) preparat może powodować niewielkie przejściowe podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi oraz przyspieszenie rytmu pracy serca. 

Poinformuj lekarza:

Gdy masz  uczulenie na składniki preparatu, chorobę wrzodową, nadciśnienie tętnicze, chore serce.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie należy stosować w okresie ciąży i laktacji.