Esceven (żel) - Hippocastani semen extractum spissum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Objawy przewlekłej niewydolności żylnej: ból, uczucie ciężkości nóg, nocne skurcze łydek, swędzenie, obrzęk.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Około 1 g żelu wcierać w miejsca chorobowo zmienione 3 razy dziennie przez 2 tygodnie.   Uwaga! Nie stosować na otwarte rany, błony śluzowe, w okolicy oczu.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Mogą wystąpić przejściowe uczucie ciepła, świąd o niewielkim nasileniu, podrażnienie.   Preparat stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, przewlekłe choroby nerek, skazę krwotoczną.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie stosować preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią. Preparat można zastosować ze wskazań lekarskich jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności.