Domowa Apteczka Arka Noego Witaminy dla dzieci - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Preparat polecany dzieciom powyżej 3 lat. Stosować w zapobieganiu i pomocniczo w uzupełnianiu niedoborów 10 niezbędnych witamin, w okresie intensywnego wzrostu, w okresie osłabienia organizmu.

Dawkowanie:

Doustnie. Ssać lub gryźć 1 tabletkę dziennie po posiłku. Nie stosować u dzieci do 3 roku życia.

Poinformuj lekarza:

Gdy dziecko ma nadwrażliwość na jakikolwiek składnik znajdujący się w preparacie, ma zbyt wysoki poziom witamin w organizmie.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.