Menofem - Cimicifuga racemosa - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład suchy ekstrakt z kłącza pluskwicy groniastej
Postać tabletki powlekane
Kategoria Układ moczowo-płciowy i hormony płciowe
Specjalności Ginekologia i położnictwo
Działanie łagodzi objawy menopauzy

Wskazania:

Dolegliwości związane z okresem menopauzy: nagłe zaczerwienienie twarzy, pocenie się, bezsenność, zmiany nastroju, nerwowość, drażliwość, osłabienie koncentracji.

Dawkowanie:

Doustnie. 2 tabletki dziennie (rano i wieczorem) popijając dużą ilością płynu.   Efekt terapeutyczny występuje po około 2 tygodniach przyjmowania leku.   Bez zaleceń lekarskich nie stosować dłużej niż przez 6 miesięcy.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko występujące objawy ze strony przewodu pokarmowego.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu.   Gdy przyjmujesz preparat zawierające estrogeny. Lek może nasilać działanie estrogenów.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.