Liproxal - Cynara scolymus - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład wyciąg z liści karczocha
Postać kapsułki
Kategoria Układ sercowo-naczyniowy
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie obniża poziom cholesterolu
żółciopędne

Wskazania:

Wspomagająco w stanach podwyższonego poziomu cholesterolu i triglicerydów we krwi, przy zachowaniu niskotłuszczowej diety. Ból brzucha, wzdęcia, uczucie pełności, zgaga i nudności spowodowane zaburzeniami trawienia.

Dawkowanie:

Doustnie. Podwyższony poziom cholesterolu: 3-5 kapsułek w 3 dawkach podzielonych. Efekt terapeutyczny obserwuje się po 4-6 tygodniach przyjmowania preparatu. Niestrawność: 1-2 kapsułki dziennie. 

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe oraz reakcje nadwrażliwości.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na rośliny z rodziny Złożonych (Compositae), kamicę żółciową. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.