Simulect - Basiliximab - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład basiliksimab
Postać proszek do przygotowywania roztworu do wstrzykiwań
proszek do sporządzania roztworu do infuzji
Kategoria Przeciwnowotworowe i immunomodulujące
Specjalności Immunologia kliniczna
Onkologia kliniczna
Działanie immunosupresyjne

Wskazania:

Zapobieganie ostremu odrzuceniu allogenicznego przeszczepu nerki.

Dawkowanie:

Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Preparat stosuje się wyłącznie w okresie okołotransplantacyjnym w skojarzeniu z innymi lekami immunosupresyjnymi. Lek powinno się podawać natychmiast po przygotowaniu roztworu; rozpuszczony można jednak przechować w temperaturze 2-8°C do 24 h.

Możliwe skutki uboczne:

Zaparcia, zakażenia układu moczowego, ból, nudności, obwodowe obrzęki, nadciśnienie tętnicze, niedokrwistość, ból głowy, hiperkaliemia (zwiększenie stężenia potasu we krwi).

Poinformuj lekarza:

Gdy cierpisz na nadwrażliwość na składniki preparatu. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.