×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Okacin - Lomefloxacinum - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład lomefloksacyna
Postać krople do oczu
Kategoria Narządy wzroku i słuchu
Specjalności Okulistyka
Działanie przeciwbakteryjne

Wskazania do stosowania

Ostre bakteryjne zapalenie spojówek.

Dawkowanie

Miejscowo do worka spojówkowego. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz.

 

Uwaga! Podczas leczenia nie stosować soczewek kontaktowych.

 

Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

 

Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na lemofloksacynę, inne chinolony lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.

 

Gdy przyjmujesz inne leki. W przypadku stosowania kilku leków okulistycznych zaleca się zachowanie co najmniej 5-10 minutowej przerwy pomiędzy aplikacją każdego z nich. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.

 

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią.

Skutki uboczne

Często bezpośrednio po podaniu występuje łagodne, przemijające pieczenie oczu. Rzadko obserwowano reakcje nadwrażliwości. Długotrwałe stosowanie leku zwiększa prawdopodobieństwo rozwoju wtórnego zakażenia grzybiczego lub może spowodować rozwój opornych szczepów bakterii.

 

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.