Navoban - Tropisetronum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład tropisetron
Postać kapsułki
Kategoria Przewód pokarmowy i metabolizm
Specjalności Onkologia kliniczna
Chirurgia ogólna
Działanie przeciwwymiotne

Wskazania:

Zapobieganie nudnościom i wymiotom wywołanym chemioterapią przeciwnowotworową. Leczenie objawowe nudności i wymiotów pooperacyjnych. Zapobieganie nudnościom i wymiotom pooperacyjnym u pacjentów poddawanych wewnątrzbrzusznym ginekologicznym zabiegom chirurgicznym (głównie dotyczy to pacjentów z nudnościami i wymiotami pooperacyjnymi w wywiadzie).

Dawkowanie:

Doustnie lub dożylnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Kapsułki należy łykać natychmiast po obudzeniu, na czczo, 1 godzinę przed posiłkiem.

Możliwe skutki uboczne:

Bóle i zawroty głowy, zaparcia lub biegunka, bóle brzucha, uczucie zmęczenia.

Poinformuj lekarza:

Gdy cierpisz na nadwrażliwość na składniki preparatu. Gdy przyjmujesz rifampicynę, fenobarbital, leki wpływające na rytm serca. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.