Ginkofar Żeń-Szeń (Intelektan) - Ginkgo Biloba, Ginseng radicis extractum siccum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład wyciąg z korzenia żeń-szenia
wyciąg z liści miłorzębu japońskiego
Postać tabletki powlekane
Kategoria Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie poprawia krążenie mózgowe

Wskazania:

Zaburzenia pamięci oraz okresy przewlekłego zmęczenia i wyczerpania psychicznego, któremu towarzyszy obniżona wydolność psychofizyczna.

Dawkowanie:

Doustnie: 2-3 tabletki dziennie, najlepiej rano i wieczorem, popijając dużą ilością wody. Działanie preparatu występuje po 2 tygodniach. Leczenie powinno trwać 3 miesiące, następnie należy zrobić kilkutygodniową przerwę, po której można wznowić terapię przyjmując 2 tabletki dziennie.    

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko mogą wystąpić zaburzenia ze strony układu pokarmowego, ból głowy, bezsenność, skórne reakcje nadwrażliwości, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi. Preparat może obniżać poziom cukru we krwi i wydłużać czas krzepnięcia krwi.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, chorujesz na cukrzycę.   Gdy przyjmujesz doustne leki przeciwcukrzycowe, kwas acetylosalicylowy, doustne leki przeciwkrzepliwe, leki hormonalne (estrogeny, hormony kory nadnerczy).   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży albo karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią bez konsultacji z lekarzem.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.