Polferyna - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład wyciąg z pyłku kwiatowego
żelazo
laktoferyna
Postać tabletki
Kategoria Suplementy diety
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie przeciwanemiczne
wzmacnia odporność

Wskazania:

Polferyna jest środkiem uzupełniającym dietę w żelazo. Może być stosowana pomocniczo w zapobieganiu anemii, w stanach osłabienia organizmu związanych z przesileniem wiosennym, źle zbilansowaną dietą, w trudnościach z przyswajaniem żelaza.

Dawkowanie:

1 - 3 tabletek dziennie, najlepiej przed jedzeniem.Tabletki należy pogryźć. Przyjmowanie tabletek nie powinno trwać dłużej niż trzy miesiące.

Możliwe skutki uboczne:

Nadmierne spożycie może wywołać efekt przeczyszczający.

Poinformuj lekarza:

Jeśłi wystąpiła nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Gdy jesteś uczulony na produkty pochodzenia pszczelego. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży albo karmisz piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.