Proacid - Aluminii glycinas, Magnesii carbonas - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład monoglicynian glinu
węglan magnezu
Postać tabletki
Kategoria Przewód pokarmowy i metabolizm
Specjalności Medycyna rodzinna
Gastroenterologia
Działanie zobojętnia kwasy żołądkowe

Wskazania:

Nadkwaśność, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, zapalenie błony śluzowej żołądka.

Dawkowanie:

Doustnie: 2 tabletki 2-3 razy dziennie, między posiłkami i przed snem. Nie stosować  u dzieci do ukończenia 6 roku życia. Preparat zaburza wchłanianie innych leków; należy je przyjmować na 1 godzinę przed lub 1 godzinę po przyjęciu preparatu.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo rzadko mogą wystąpić nudności, zaparcie lub biegunka. Długotrwałe stosowanie może powodować zaburzenia elektrolitowe oraz zwiększyć ryzyko osteoporozy; u chorych dializowanych może spowodować lub nasilić rozmiękanie kości, a także zwiększyć ryzyko encefalopatii.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu. Gdy chorujesz na ostrą lub przewlekłą niewydolność nerek, kamicę nerkową, jeśli jesteś poddawany hemodializie.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.