Propolan (maść) - Propolis extractum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład kit pszczeli
Postać maść
Kategoria Dermatologia
Specjalności Dermatologia i wenerologia
Działanie przeciwgrzybicze
przeciwbakteryjne

Wskazania:

Ropne choroby skóry pochodzenia bakteryjnego, grzybice, uszkodzenia termiczne skóry - oparzenia i odmrożenia.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Smarować zmienione chorobowo miejsca 2-3 razy dziennie.

Możliwe skutki uboczne:

W przypadku uczulenia mogą pojawić się objawy miejscowe, jak świąd, zaczerwienienie skóry, wyprysk. Rzadsze są objawy ogólne: ból głowy, nudności, pokrzywki, wzrost temperatury ciała.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na kit pszczeli, na użądlenia pszczół.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś  w ciąży, a także gdy karmisz piersią.  

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.