Heparizen - Heparinum natricum - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania

Wspomagająco w leczeniu zakrzepowego zapalenia żył powierzchniowych, stanów zapalnych żył kończyn dolnych, żylaków kończyn dolnych, stanów urazowych: krwiaków, stłuczeń, obrzęków. Zapobieganie i leczenie przerosłych blizn i bliznowców.

Dawkowanie

Zewnętrznie. 1-3 razy dziennie nakładać na skórę zmienioną chorobowo i najbliższą okolicę, następnie delikatnie wmasować.

 

Uwaga! Nie stosować na otwarte rany, ropne zmiany skórne, błony śluzowe, w okolicy oczu oraz na zmiany niewiadomego pochodzenia.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, skazę krwotoczną.

 

Gdy przyjmujesz doustne leki przeciwzakrzepowe.

 

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Stosowanie preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią ograniczone jest do przypadów, gdy jest to bezwzględnie konieczne.

Skutki uboczne

Podczas długotrwałego stosowania mogą wystąpić skórne reakcje nadwrażliwości (rumień, stany zapalne skóry, świąd, uczucie pieczenia lub zimna, suchość skóry).

 

Preparat nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.