Nitrofurazon - Nitrofuralum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład nitrofural
Postać maść
Kategoria Dermatologia
Specjalności Dermatologia i wenerologia
Działanie przeciwbakteryjne
przeciwpierwotniakowe

Wskazania:

Zapobiegawczo i leczniczo w bakteryjnych zakażeniach skóry, wtórnych zakażeniach zmian alergicznych, wyprzeniach drożdżakowatych, wspomagająco w leczeniu oparzeń i owrzodzeń.

Dawkowanie:

Miejscowo. 1-2 razy dziennie smaruje się zmienioną chorobowo skórę cienką warstwą maści. Zaleca się zakładanie jałowego opatrunku.   Uwaga! W wypadku pojawienia się świądu zalecane jest wydłużenie odstępów między kolejnymi aplikacjami.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Mogą wystąpić miejscowe reakcje nadwrażliwości (świąd, wysypka skórna). Uwaga! W przypadku wystąpienia objawów takich jak: podrażnienie, wysypka, miejscowy obrzęk - należy zaprzestać stosowania preparatu.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem.