Laxopol - Docusatum natricum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład dokuzan sodowy
Postać syrop
Kategoria Przewód pokarmowy i metabolizm
Specjalności Gastroenterologia
Medycyna rodzinna
Działanie przeczyszczające

Wskazania:

Zaparcia, przygotowanie do zabiegów operacyjnych i diagnostycznych, u osób, u których zalecane jest unikanie używania tłoczni brzusznej (choroby układu krążenia, przepukliny).

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 12,5-25 ml co drugi dzień, maksymalna dawka dobowa 125 ml. Dzieci 6-12 lat: 10-15 ml; dzieci 3-6 lat: 5-7,5 ml co drugi dzień.

Możliwe skutki uboczne:

Nadmierna perystaltyka jelit, ostre bóle brzucha. Podawany przez dłuższy czas może prowadzić do zaparć nawykowych.

Poinformuj lekarza:

Gdy cierpisz na niedrożność przewodu pokarmowego, bóle brzucha, ostre stany zapalne jelita grubego. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.