×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Sebidin Plus - Acidum ascorbicum, Chlorhexidini hydrochloridum - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Zapalenie błony śluzowej gardła. Zapalenie dziąseł i choroby przyzębia. Zapalenia błony śluzowej jamy ustnej o charakterze nieżytowym. Afty przewlekle nawracające, pleśniawki, nadżerki i odleżyny będące następstwem stosowania przez pacjentów źle dopasowanych uzupełnień protetycznych.

 

Uwaga! Sebidin Plus nie zawiera cukru, może być więc stosowany przez cukrzyków i osoby z tendencją do próchnicy.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci w wieku od 12 lat: ssać powoli 1 tabletkę 4 razy dziennie (co 6 godzin). Preparat należy stosować po posiłku i oczyszczeniu zębów. Przez 2 godziny po zastosowaniu preparatu nie zaleca się płukania jamy ustnej lub picia dużej objętości płynów.

 

Uwaga! Nie zaleca się stosowania preparatu dłużej niż 14 dni. Podczas długotrwałego stosowania mogą wystąpić zmiany odcienia barwy zębów oraz grzbietu języka, które ustępują samoistnie lub muszą być usunięte przez lekarza.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na chlorheksydynę lub inne składniki preparatu, fenyloketonurię (preparat zawiera aspartam).

 

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Lek może być stosowany w okresie ciąży jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności.

Skutki uboczne

Może wywołać odczyn alergiczny, podrażnienie lub zapalenie błony śluzowej jamy ustnej oraz podrażnienie żołądka i biegunkę.

 

Preparat stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.