Baikadent (płyn) - Scutellariae baicalensis radix extractum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład ekstrakt z korzenia tarczycy bajkalskiej
Postać płyn do płukania jamy ustnej
Kategoria Przewód pokarmowy i metabolizm
Specjalności Stomatologia ogólna
Działanie przeciwgrzybicze
przeciwzapalne
regenerujące
przeciwbakteryjne

Wskazania:

Profilaktyka chorób dziąseł i przyzębia, afty, pleśniawki, nadżerki, odleżyny po źle dopasowanych protezach, redukcja płytki nazębnej, szczególnie trudno dostępnych miejsc dla szczoteczki, usuwanie nieprzyjemnego zapachu z ust.

Dawkowanie:

Jamę ustną płukać po wcześniejszym umyciu zębów, 2 razy dziennie rano i wieczorem nie rozcieńczonym płynem (około 10 ml) przez około 30 sekund. Nie zaleca się spożywania posiłków i płynów przez pół godziny od momentu użycia płynu.

Poinformuj lekarza:

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.