Permixon - Serenoa repens - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład wyciąg z owoców boczni piłkowanej
Postać kapsułki
Kategoria Układ moczowo-płciowy i hormony płciowe
Specjalności Urologia
Działanie ułatwia oddawanie moczu
przeciwzapalne

Wskazania:

Zaburzenia oddawania moczu związane z łagodnym rozrostem gruczołu krokowego (częste oddawanie moczu, zmniejszenie objętości i siły strumienia moczu, stany zapalne w obrębie miednicy).

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Preparat należy przyjmować podczas posiłków, popijając niewielką ilością płynu.   Preparat przeznaczony dla mężczyzn.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Przy przyjmowaniu na czczo mogą wystąpić nudności.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.