Biomag - Magnesii lactas - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład mleczan magnezu
Postać tabletki
Kategoria Przewód pokarmowy i metabolizm
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie uzupełnia niedobory magnezu

Wskazania:

Stany niedoboru magnezu, wynikające z niedostatecznej jego podaży, wchłaniania lub utraty. Profilaktyka niedoboru magnezu.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 10roku życia  5-10 tabletek na dobę w dawkach podzielonych. Dzieci od 3 do 10 roku życia 3-5 tabletek na dobę w dawkach podzielonych. Dawkę dobową podaje się podzieloną na równe części, tabletkę należy rozkruszyć i rozpuścić.  

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenia żołądkowo-jelitowe (biegunka, bóle brzucha, nudności, wymioty).

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, choroby nerek. Gdy przyjmujesz leki na serce (glikozydy nasercowe), antybiotyki (tetracykliny), preparaty zawierające żelazo, fluor, doustne leki przeciwzakrzepowe, antybiotyki aminoglikozydowe, leki moczopędne, leki przeciwnowotworowe, mineralokortykosteroidy, leki przeczyszczające, inne preparaty zawierające magnez.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.