Echinapur (tabletki) - Echinacea purpurea - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład wyciąg z jeżówki purpurowej
Postać tabletki powlekane
Kategoria Przeciwnowotworowe i immunomodulujące
Specjalności Otolaryngologia
Medycyna rodzinna
Działanie podnosi odporność organizmu

Wskazania:

Pomocniczo w profilaktyce i leczeniu nawracających infekcji górnych dróg oddechowych (przeziębieniach).

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i młodzież: 2 tabletki 3 razy dziennie. Dzieci powyżej 6 roku życia 1 tabletkę 3 razy dziennie. Preparat należy przyjmować codziennie przez 10 dni lub co drugi dzień przez 20 dni.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości (wysypka).   Lek nie wpływa na sprawność psychomotoryczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na rośliny z rodziny Compositae (Złożone), gruźlicę, stwardnienie rozsiane, kolagenozy.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Ze względu na brak wystarczających potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie zaleca się stosowania preparatu w czasie ciąży i okresie karmienia piersią.