Infacol - Simeticonum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład symetykon
Postać zawiesina doustna
Kategoria Przewód pokarmowy i metabolizm
Specjalności Medycyna rodzinna
Pediatria
Działanie przeciwwzdęciowe

Wskazania:

Łagodzenie dolegliwości związanych z nadmiernym gromadzeniem się gazów w przewodzie pokarmowym (wzdęcia, bóle kolkowe spowodowane gromadzeniem się gazów). Stosowany u niemowląt od 1 miesiąca życia i u dzieci.

Dawkowanie:

Doustnie, przed każdym posiłkiem - 20 mg (0,5 ml - pełna zawartość zakraplacza). Zawartość zakraplacza należy wycisnąć głęboko na język dziecka.   Dobrze wstrząsnąć butelkę, a następnie całkowicie napełnić zakraplacz poprzez dwukrotne ściśnięcie jego gumowej końcówki. Należy pozwolić, aby nadmiar leku spłynął z powrotem do butelki.   W razie potrzeby dawka może być zwiększona do 40 mg (1ml zawiesiny). Podawanie preparatu powoduje stopniową poprawę w ciągu kilku dni.   W przypadku utrzymywania się objawów należy skonsultować się z lekarzem.   Leku nie należy podawać niemowlętom poniżej 1. miesiąca życia.  

Możliwe skutki uboczne:

Ze względu na fakt, iż preparat praktycznie nie ulega wchłanianiu z przewodu pokarmowego, działania niepożądane są bardzo rzadkie i ograniczają się głównie do reakcji nadwrażliwości na substancje, które wchodzą w skład leku.