×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Convafort - Convalariae extractum siccum - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Lek przeznaczony jest dla osób z dolegliwościami świadczącymi o bardzo łagodnej postaci niewydolności krążenia, bez objawów zastoju krążenia. Osłabienie mięśnia sercowego u osób w wieku starszym.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia: 1-2 tabletki drażowane 3 razy dziennie, 15 minut przed posiłkiem lub według zaleceń lekarza.

 

Uwaga! Nie występuje poprawa lub nasilają się dolegliwości związane z niewydolnością krążenia, np.: następuje gromadzenie płynu w organizmie, objawiające się obrzękami nóg, należy wówczas zwrócić się do lekarza, który zadecyduje o dalszej terapii.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, niedobory potasu, nadmiar wapnia w organizmie, problemy z zaparciami, zaburzenia przewodnictwa serca.

 

Gdy jednocześnie przyjmujesz inne leki nasercowe.

 

Jeśli jesteś w ciąży lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży albo karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Skutki uboczne

Preparat stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.