Vibovit czerwony - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Przeznaczony dla młodzieży i osób dorosłych. Zalecany jako uzupełnienie codziennej diety w 10 witamin i żelazo. Uzupełnia zapotrzebowanie organizmu zwłaszcza w okresie intensywnego wzrostu. Żelazo wspomaga krwiotwórczą czynność szpiku. Polecany w rekonwalescencji oraz przy przemęczeniu i ospałości.

Dawkowanie:

Doustnie. 1 tabletkę rozpuścić w szklance wody, stosować 1 raz dziennie. Preparat nie zawiera cukru, może być stosowany przez diabetyków.

Możliwe skutki uboczne:

Nadmierne spożycie może wywołać efekty przeczyszczające.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, przyjmujesz inne preparaty witaminowe albo antybiotyki. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży albo karmisz piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.