Regaine - Minoxidilum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład minoksydyl
Postać roztwór do stosowania miejscowego
Kategoria Dermatologia
Specjalności Dermatologia i wenerologia
Medycyna rodzinna
Działanie pobudza porost włosów

Wskazania:

Leczenie łysienia typu męskiego (androgenowego) u mężczyzn i kobiet.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. 2 razy dziennie (rano i wieczorem) wciera się po 1 ml preparatu w skórę głowy w miejscu przerzedzenia włosów oraz w obszary przylegające. Skóra i włosy przed rozpoczęciem aplikacji powinny być suche. Preparat należy rozprowadzić palcami na skórze głowy. Nie przekraczać dawki dobowej 2 ml bez względu na wielkość leczonej powierzchni skóry głowy. Dawkę i częstotliwość stosowania preparatu Regaine 50 mg/ml ustala lekarz. Nie przyspieszać wysychania roztworu przez stosowanie suszarki do włosów. Chronić oczy przed kontaktem z preparatem. Po zastosowaniu należy dokładnie umyć ręce. W przypadku stosowania aplikatora z pompką lub aplikatora z rurką - unikać wdychania preparatu.

Możliwe skutki uboczne:

Mogą wystąpić miejscowe reakcje skórne (podrażnienie, świąd, rumień, wysuszenie lub łuszczenie naskórka), nadmierne owłosienie lub wypadanie włosów w początkowym okresie leczenia. W przypadku wystąpienia układowych działań niepożądanych (przyspieszenie akcji serca, ból w klatce piersiowej, zawroty głowy i omdlenia, nagły przyrost masy ciała, obrzęki kończyn) lek należy odstawić.

Poinformuj lekarza:

Gdy stosujesz miejscowo leki zawierające izotretinoninę. Jeśli  jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.