Ambrohexal (tabletki) - Ambroxoli hydrochloridum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład ambroksol
Postać tabletki
Kategoria Układ oddechowy
Specjalności Choroby płuc
Medycyna rodzinna
Działanie rozrzedza zalegającą wydzielinę
ułatwia odkrztuszanie

Wskazania:

Ostre i przewlekłe choroby dróg oddechowych przebiegające z utrudnieniem odkrztuszania lepkiej wydzieliny: ostre i przewlekłe zapalenie oskrzeli, astma oskrzelowa z zaburzeniami odkrztuszania wydzieliny, rozstrzenia oskrzeli, mukowiscydoza. Pomocniczo w celu upłynnienia wydzieliny w stanach zapalnych noso-gardzieli oraz w rehabilitacji oddechowej w okresie przed- i pooperacyjnym.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.Preparat należy przyjmować po posiłkach. W trakcie leczenia zaleca się przyjmowanie zwiększonej ilości płynów. Nie zaleca się podawania preparatu bezpośrednio przed snem.

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko reakcje nadwrażliwości (odczyny skórne lub śluzówkowe, obrzęk twarzy, duszność, dreszcze). Rzadko zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (bóle brzucha, nudności, zaparcie). Rzadko może wystąpić suchość jamy ustnej i dróg oddechowych, zwiększenie wydzielania śliny, wodnisty wyciek z nosa, trudności w oddawaniu moczu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy. Gdy przyjmujesz preparaty przeciwkaszlowe (jednoczesne stosowanie jest przeciwwskazane). Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią.