Benzapur - Benzoylis peroxidum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład nadtlenek benzoilu
Postać żel
Kategoria Dermatologia
Specjalności Dermatologia i wenerologia
Działanie złuszczające
przeciwbakteryjne

Wskazania:

Leczenie trądziku zwykłego oraz jego formy zaskórnikowej i grudkowo-krostowej.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Na umytą i osuszoną zmienioną chorobowo skórę wcierać niewielką ilość żelu. Po upływie pół godziny żel zmyć ciepłą wodą lub tonikiem. Stosować raz dziennie przez 1 tydzień. Jeśli nie wystąpiły działania niepożądane terapię należy kontynuować stosując lek 2 razy dziennie do czasu ustąpienia zaskórników. Nie dopuszczać do kontaktu preparatu z błonami śluzowymi oczu, nosa i jamy ustnej.

Możliwe skutki uboczne:

Niekiedy niewielkie zaczerwienienie i złuszczenie skóry, które nie jest wskazaniem do przerwania leczenia.

Poinformuj lekarza:

Gdy stosujesz jednocześnie preparaty do stosowania na skórę, które zawierają kwas witaminy A (tretinoina, izotretinoina). Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.