Reumacor - Preparat złożony - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Ból o niewielkim nasileniu w przypadku chorób reumatoidalnych, nerwoból, ból głowy, pomocniczo w chorobach przebiegających z gorączką.

Dawkowanie:

Doustnie. Tabletki: dorośli:1-2 tabletki 3 razy dziennie; przy bardzo nasilonych dolegliwościach można podawać 2 tabletki 5 razy dziennie; dzieci powyżej 10 roku życia do ukończenia 16 roku życia: 1-2 tabletki 2-3 razy dziennie; dzieci powyżej 4 roku życia do ukończenia 10 roku życia: 1 tabletka 2-3 razy dziennie. Krople: dorośli: 3 ml 4-5 razy dziennie; przy bardzo nasilonych dolegliwościach można podawać 18 ml dziennie; dzieci powyżej 10 roku życia do ukończenia 16 roku życia: 6 mililitrów 1-2 razy dziennie; dzieci powyżej 7 roku życia do ukończenia 10 roku życia: 3 mililitry 1-2 razy dziennie. Preparat należy przyjmować po posiłku, popijając dużą ilością płynów.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Sporadycznie: zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, uczucie ucisku w żołądku), reakcje nadwrażliwości.   Ze względy na zawartość alkoholu krople mogą upośledzać zdolność prowadzenia pojazdów.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu lub jesteś uczulony na salicylany.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie powinno się stosować leku w ciąży i okresie karmienia piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.