Neoazarina - Codeini phosphas, Thymus vulgaris - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Pomocniczo w nieżycie górnych dróg oddechowych.  W silnych napadowych atakach suchego kaszlu, zwłaszcza nocnych.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli 3 razy dziennie po 1 tabletce, a w bardzo silnych nocnych napadowych atakach kaszlu po 2 tabletki jednorazowo.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Depresja ośrodka oddechowego, nudności, wymioty, zaparcia, suchość w jamie ustnej, zaburzenia snu, bóle i zawroty głowy, reakcje alergiczne.   Lek może upośledzać sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, niewydolność oddechową, napad astmy oskrzelowej, przewlekły spastyczny nieżyt oskrzeli.   Gdy przyjmujesz leki przeciwdepresyjne, nasenne, neuroleptyki, klonidynę, opioidy.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.